Hakkımda

1993 yılında atari salonu işleten babamın yanından “teknoloji” ile tanıştım diyebilirim. Daha sonra 17 yaşında (1998 yılında) ODTÜ’yü kazanarak teknoloji dünyasına tam olarak adımımı attım. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğini o zaman ki adı ÖYS olan sınavda ilk 4000’e girerek kazandım. ODTÜ’de okurken öğrenci stajyer olarak 3 bilgisayar laboratuvarından ve sunuculardan sorumluydum. 100 bilgisayarın bakımını, format işlemlerini 4 yıl boyunca ben yaptım. Ayrıca 2002 yılında TR-Net’te part-time olarak yardım masasında çalıştım. İnsanların bilgisayarın ne olduğunu daha tam bilmediği o dönemde telefon ile insanları internete bağlamaya çalışmanın ne kadar zor olduğunu tahmin edemezsiniz. Mezuniyetten sonra askerlik, öğretmenlik deneyimi yaptıktan sonra, işin asıl teknoloji kısmıyla daha çok uğraştığımı fark ettim ve eğitim sektöründen ayrıldım. Eğitim sektöründen ayrıldıktan sonra ağ yönetimi ve güvenliği, sistem yöneticiliği ile uğraştım. Şuan da ağ yöneticiliği ve ağ güvenliği alanında bilişim uzmanı olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Yukarıda size bu bilgileri özellikle vermek istedim.

Çünkü, özellikle bilgisayar teknolojisinin her basamağında çalışmam, ve öğretmenlik eğitimi almamın faydasıyla insanlara bilgisayar teknolojisi konusunda hep öğretici ve yardımcı oldum. Yardım masası deneyimim ile konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanlara nasıl yardımcı olabileceğimi öğrendim. Bunu da çalıştığım kurumlarda hizmet içi eğitimler vermekte kullandım. İnsanlara “yardımcı olmayı” çok sevdiğim, internet üzerinde “doğru, güvenilir” bilgi bulmanın zorluğunu da bildiğim için bu web sitesini kurdum. Bu web sitesinde sizlere verdiğim bilgilerin “tamamen doğru ve eksiksiz” olması için uğraşacağım. Bu bilgileri yeri gelecek Youtube’a atacağım videolar ile destekleyecek ve sizlerin sorunlarına en kolay, en doğru çözümler sunmaya çalışacağım.

Hayatınızda bilgisayarınıza hiç format atmamış bile olsanız benim yazılarım ve videolarım ile bunu kolayca yapabileceksiniz. Yada eposta hesabınız çalındı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bunu ekran görüntüleri ile adım adım size anlatacağım. Üstelik tüm bunları sizlerden bir ücret talep etmeden yapacağım. Özellikle sosyal medya platformlarını kullanarak, hesabınızı “şu kadar paraya” kurtarırım diyenlere inat; “hırsızların” yanına kalmaması için bu hizmeti size ücretsiz olarak sunacağım.

Atari salonumuzda başlayan oyun tutkum ise halen devam etmektedir. Tabi yaş ilerledikçe, aile ve iş hayatı nedeniyle oyuna çok zaman ayıramıyorum. Ama zaman ayırdığım oyunları sizlerle paylaşacağım, oyunlar hakkında da sizlere yardımcı olacak yazılar ve videolar sunacağım.

1998’den bu yana teknoloji ile iç içe olan bu abiniz (kardeşiniz) sizlere tüm teknoloji konularında tamamen ücretsiz yardımcı olmaya çalışacak. Unutmayın her türlü teknolojiyle ilgili soru ve sorununuzda benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.