Roblox Şifremi Unuttum – Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Tüm dünyada en çok ziyaret edilen ve oyun oynanan platformlardan birisine ait sorununuz Roblox şifremi unuttum ise çözümü burada. Eposta yada cep telefonu ile Roblox şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz, eğer ikisi de yoksa hesabınızı nasıl kurtarabilirsiniz hepsinin çözüm yolu ekran görüntüleri ile sizlere burada anlatılmaktadır.

Roblox Şifremi Unuttum

Eğer hesabınızı açarken yada açtıktan sonra kurtarma epostası yada cep telefonu girdiyseniz işiniz oldukça kolaydır. Aşağıda her ikisi için de ayrı ayrı size şifrenizi nasıl yenileyeceğiniz anlatılacaktır. İster bilgisayardan ister mobil cihazınızdan bu işlemleri Chrome, Mozilla vb kullanarak yapabilirsiniz.

Roblox Eposta ile Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? Hesabınıza bir eposta girdiyseniz burada anlatılan işlemleri yapabilirsiniz. İlk olarak aşağıda yer alan Roblox Şifremi Unuttum butonuna tıklayın.

Roblox Şifremi Unuttum

Açılan sayfada “Enter your email to reset your password” yazısının altındaki kutucuğa eposta adresinizi yazın ve “Submit” butonuna tıklayın. Verdiğiniz eposta adresinize girin.

Roblox tarafından aşağıdaki gibi bir eposta gelecektir. Epostanız Spam – Gereksiz – Sosyal – Tanıtımlar vb klasöre düşebilir. Bu nedenle epostanızda tüm klasörleri kontrol edin. Gelen epostada “Reset Password” butonuna tıklayın.

Artık yeni şifrenizi verebileceğiniz ekran gelecektir. Unutmayacağınız, en az 8 karakterli bir şifre verin ve sonra aynı şifreyi bir daha yazın. Son olarak “Submit” butonuna bastığınızda artık Roblox şifreniz yenilenmiş olur.

Roblox Cep Telefonu ile Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? İlk adımda aşağıdaki Roblox Şifremi Unuttum butonuna tıklayın. Açılan sayfada aşağıda yer alan “Use phone number to reset password” yazısına tıklayın. Daha sonra “Turkey (+90)” seçin. Telefonunuzu yazarken ise başına “0- sıfır” koymadan aşağıdaki örnekteki gibi yazın ve daha sonra “Submit” butonuna tıklayın.

Roblox Şifremi Unuttum

Karşınıza robot olmadığınızı doğrulamak için aşağıdaki gibi resimler çıkabilir. Aşağıdaki örnekte “pants” yani pantolon olan resme tıklamak gereklidir. Siz de farklı bir şey seçmeniz istenebilir.

Cep telefonunuza kod geldiğinde ise aşağıdaki ekrana girmeniz gerekir. 6 haneli kodu girdikten sonra “Verify” demelisiniz. Bunu da yaptığınızda artık yeni şifrenizi girebilirsiniz.

Roblox Cep Telefonuna Kod Gelmiyor? Bunun iki nedeni olabilir. Sorun Roblox dan da olabilir. Kod 1 dakika içinde gelmez ise “Resend Code” yazısına tıklayın. Eğer “An error occurred, try again later.” diyorsa. Yapabileceğiniz bir şey yok, sorun Roblox’tan kaynaklanıyor demektir. En az birkaç saat bekleyip denemeniz gereklidir. Cep telefonu ile şifre sıfırlamak zor olduğu için şifrenizi girer girmez hemen kullandığınız ama başka roblox hesabına bağlı olmayan bir eposta adresi girmelisiniz.

Roblox Eposta yada Cep Telefonu Olmadan Şifre Sıfırlama? Ne yazık ki bu işlem daha zordur. Eğer hesabınız telefonunuzda yada bilgisayarınızda açık ve şifrenizi unuttuysanız Roblox Şifre Değiştirme yazımdan faydalanabilirsiniz. Eğer ne hesabınız açık ne de kurtarmak için eposta yada telefonunuz yok ise aşağıda yer alan Roblox Hesap Kurtarma butonuna tıklayın.

Roblox Hesap Kurtarma

Açılan sayfada ilk önce hesabınızda girdiğiniz doğum tarihinizi yada anne-babanızdan yardım alarak onların doğum gününü girebilirsiniz. “Next” diyerek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Bu aşamada ise sorununuzu dürüst bir şekilde anlatmanız gerekmektedir. Username – roblox kullanıcı adınızı yazın. First name – sadece adınızı yazın. “Email address” kısmına şuan kullandığınız bir eposta adresinizi yazın, Confirm kısmına tekrar aynı epostanızı yazın. “What device are you having the problem on” kısmında bilgisayar (PC), iPhone, iPad, Android telefon (android telefon) vb. hangi cihazdan giriyorsanız onu seçin. Daha sonra “Account Hacked or Can’t Log In” seçin, “Forgot Password” seçtikten sonra artık derdinizi anlatma kısmına geldiniz.

“Description of issue” kısmına bu metni yazabilirsiniz. “Hello, I can’t login my Roblox account, because I forgot my password. I didn’t enter email or phone to my account. Can you help me to access my account?”. Daha sonra submit dediğinizde isteğiniz kayda alınır. Ve roblox teknik destek verdiğiniz epostadan sizinle iletişime geçer.

Roblox teknik destek genellikle 24 saat içinde size geri dönüş yapar. Bazen hesabınız hakkında daha fazla bilgi isteyebilir. Mesela Robux aldıysanız bunun miktarı, ödeme bilgileri vb isteyebilirler. Epostanızı sürekli kontrol etmelisiniz. Takıldığınız bir yer olursa, gelen epostayı anlamada sorun yaşarsanız isterseniz yorum kısmından isterseniz facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.