Twitter Şifremi Unuttum – Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Web sitem de sizler için yardım yazılarıma devam ediyorum. Bu yazıda Twitter şifremi unuttum hesabımı nasıl geri alabilirim diyen ziyaretçilerime yardımcı olacağım. Eposta olmadan yada cep telefonu olmadan hesabınızı nasıl geri alabilirsiniz, Twitter şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz, hesabınızı nasıl kurtarabilirsiniz tüm bu soruların cevabı ayrıntılı olarak sizlere aktarılacaktır.

Twitter Şifremi Unuttum

Twitter sizlere şifrenizi sıfırlamak ve hesabınıza tekrar erişmeniz için birçok farklı yöntem sunmaktadır. Hepsini teker teker sizlere ekran görüntüleriyle aktaracağım.

Eposta ile Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? İlk olarak aşağıda yer alan Twitter şifremi unuttum butonuna tıklayın. Açılan pencerede sizden kullanıcı adınızı, eposta adresinizi yada cep telefonu numaranızı yazmanız istenir. Örnekte görüldüğü gibi “Kullanıcı adını” yazabilir yada hesabınıza kayıtlı eposta, cep telefonu yazabilirsiniz. Kullanıcı adınızı unuttuysanız sizi takip eden bir arkadaşınızdan hesabınıza bakmasını isteyebilirsiniz. Profil fotoğrafınızın hemen altındaki “@” ile başlayan Twitter kullanıcı adınızdır. Yazdıktan sonra “Ara” butonuna tıklayın.

Twitter Şifremi Unuttum

Eğer kullanıcı adınızı, kurtarma eposta adresiniz doğru yazdıysanız bir sonraki aşamada size “eposta” adresinizin sadece birkaç harfi verilerek, buraya şifre sıfırlama epostası gönderileceği belirtilir. Burada eposta adresinizin yanında yer alan “kutucuğu” işaretleyin – mavi tık işareti oluşsun. Daha sonra “ileri” butonuna tıklayın. Eğer bu eposta hesabınızı hatırlamıyor yada erişiminiz yok ise “Bu bilgiye erişimim yok” diye ilerlemelisiniz. Yazının aşağısında “eposta yada cep telefonu olmadan twitter şifre sıfırlama” başlığından ilerleyin.

Epostanıza ise aşağıdaki gibi bir email gelecektir. Burada gördüğünüz “zvmss5at” gibi bir kod gelecektir bu kod ile şifrenizi belirleyeceğiniz sayfada girmeniz gereklidir. Eğer Twitter şifre sıfırlama epostası gelmiyor ise bunun nedeni “Spam – Gereksiz – Sosyal vb” bir klasöre düşmesidir. Epostanızda tüm klasörleri kontrol edin.

Eposta ile gelen kodu aşağıdaki gibi yazmalısınız. Daha sonra “onayla” diyerek yeni şifre belirleme ekranına gelmeniz gerekmektedir.

Burada unutmayacağınız, en az 8 karakterli güçlü bir şifre verin. Artık Twitter hesabınızı kurtarmış oldunuz.

Cep Telefonu ile Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır? Aşağıdaki “Twitter Şifremi Unuttum” butonuna tıklayın, açılan sayfada cep telefonunuzu, kurtarma epostanızı yada kullanıcı adınızı yazın ve “Ara” butonuna tıklayın. Daha sonra sizden aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “cep telefonunuzun” son iki hanesini gösteren bir bilgi alırsınız. Burada yanındaki kutucuğu işaretleyin ve “İleri” butonuna tıklayın. Cep telefonunuza gelen kodu girdiğinizde yeni şifrenizi belirleyeceğiniz ekrana geleceksiniz. Cep telefonunuza kod gelmiyorsa sebebi operatör değiştirmenizdir. Bu nedenle Turkcell, TT, Vodafone hangisine aboneyseniz yardım masasını arayarak sorununuzu iletin, ancak onlar düzeltebiliyorlar.

Twitter Şifremi Unuttum

Eposta yada cep telefonu olmadan Twitter Hesap Kurtarma? Hesabınıza ait olan kurtarma epostası yada cep telefonuna artık erişiminiz yok ise, işiniz çok daha zor. Bu durumda “şifreni nasıl sıfırlamak istersin” ekranında “Bu bilgiye erişimim yok” yazısına tıklayın. Yada aşağıda yer alan Twitter Hesap Kurtarma butonuna tıklayın.

Twitter Hesap Kurtarma

Açılan sayfada ilk olarak menü den “Twitter hesabıma yeniden erişmem gerekiyor” seçmeli daha sonra “Şifremi unuttum” demelisiniz. Sonraki adımda ise hesabınıza nasıl kayıt olduğunuzu size sormaktadır. Twitter kullanıcı adınızı yazdıktan sonra şuan kullanmakta olduğunuz bir eposta adresinizi verin. Yaşadığınız sorunu örnekte olduğu gibi detaylı bir şekilde anlatmanız gerekmektedir. Bilgi veremezseniz hesabınızı geri alamazsınız. Dürüst bir şekilde derdinizi açık açık yazın.

Formu gönderdikten sonra Twitter teknik destek ekibi bir müddet sonra (1-72 saat arasında) sizinle verdiğiniz eposta üzerinden iletişime geçecektir. Sizden hesabınız telefon yada bilgisayarda açık ise bir kodu twit atmanızı isteyebilir yada daha detaylı bilgi vermenizi isterler. Bu şekilde de Twitter hesabınızı kurtarma şansınız vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.