Roblox Nasıl Üye Olunur?

Oyun dünyasında çocukların en çok tercih ettiği web sitelerinden ve uygulamadan birisi olan Roblox nedir, Roblox nasıl üye olunur detaylı bir şekilde anlatıyorum. Üye olurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de özellikle belirteceğim, böylelikle ileride hesabınızın şifresini unutursanız yada hesabınız çalınırsa gibi sorunlarda çözümü çok rahat olacaktır.

Roblox Nedir? Daha çok çocuklar oynasa da aslında oyunseven herkesin beğeneceği onbinlerce farklı oyunun olduğu bir platformdur. Üstelik kendi oyununuzu yapma imkanı da sunan milyonlarca kullanıcısı olan devasa bir dünyadır.

Roblox Nasıl Üye Olunur?

Roblox’a isterseniz uygulamayı indirerek telefon yada tabletinizden, isterseniz bilgisayarınızdan kayıt olarak oynamaya başlayabilirsiniz. Burada hem bilgisayardan ve telefonun tarayıcısından hem de uygulamadan Roblox nasıl üye olunur anlatacağım. İlk olarak bilgisayardan kayıt olmayı anlatacağım ve bunun için ilk yapmanız gereken aşağıda yer alan Roblox Üye Ol butonuna tıklayın.

Roblox Üye Ol

Gelen sayfa aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi “roblox ana sayfasıdır”. Burada formu doldurarak üyeliği başlatacağız. İlk olarak Doğum tarihini seçmelisiniz, unutmayın 10 yaşından küçükler bu platformda yer alamaz ve 18 yaş altı kişilerde ebeveyn onayına ihtiyaç duymaktadır. Daha sonra “kullanıcı adınızı” – “nick name” belirlemelisiniz. Buraya gerçek adınızı yazmayın. Daha sonra unutmayacağınız ama kimsenin de kolaylıkla bulamayacağı bir “zor” şifre vermelisiniz. Örnek zor şifre “Uy20**21fener” gibi şifre verebilirsiniz. Sonra “Gender” yani cinsiyetinizi seçin. “Sing up” dediğinizde artık bir roblox hesabınız var demektir.

Üye ol dediğinizde karşınıza “robot olmadığınız doğrulamak” için sizden aşağıdaki gibi resimlere tıklamanız istenebilir. Aşağıdaki ekran fotosunda “two identical” yani iki aynı objenin olduğu resme tıklamalısınız. Burada orta-üstte yer alan resime tıklamam gerekliydi.

DİKKAT: Hesabınızı açar açmaz oyuna başlamadan önce yapmanız gereken eposta ve cep telefonunuzu hesabınızı eklemenizdir. Yoksa şifrenizi unutursanız, hesabınız çalınırsa yada başka bir sorun olursa hesabınıza tekrar erişmeniz çok zor olur. O yüzden hesaba girer girmez hemen aşağıdaki ayarları yapmanız ÇOK ÖNEMLİDİR! Giriş sayfanızda “sağ üst köşede” yer alan “çark” işaretine tıklayın. Sonra “Settings” tıkladığınızda aşağıdaki gibi ekran gelecektir. “Phone Number” – Email Address” kısmında Add Phone – Add Email yazılarına tıklayarak epostanızı ve cep telefonunuzu ekleyebilirsiniz.

Roblox cep telefonu nasıl eklenir? Yukarıda “Add Phone” tıklandıktan sonra aşağıdaki sayfa açılır. Burada ilk önce “Turkey +90” seçilir, daha sonra cep telefonu yazılır ve Add Phone tıklanır. SMS yani kısa mesaj olarak cep telefonunuza gelen 6 haneli kod girilir. Eğer kod hemen (1 dakika içinde) gelmezse “Resend Code” yazısına tıklayabilirsiniz.

Roblox eposta nasıl eklenir? Hesabınıza eposta eklemek için yukarıdaki Add Email yazısına tıklayın. Daha sonra epostanızı yazın ve Add Email yazısına tıklayın. Epostanıza aşağıdaki gibi bir eposta gelecektir. Burada “Verify Email” yazısına tıkladığınızda epostanız hesabınıza eklenmiş olacaktır.

Hesabınıza cep telefonu eklemek zorunda değilsiniz ama kesinlikle daha önceden “BAŞKA BİR ROBLOX” hesabınızda kullanmadığınız bir epostayı eklemelisiniz.

Roblox Kaydol (uygulama üzerinden)? Uygulamayı indirdikten ve açtıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. Burada “Kaydol” butonuna basarak tablet veya telefondan üye olma işleminize başlayabilirsiniz.

Yine bilgisayardan kayıt olurken gibi formu doldurmanız gerekir. Doğum tarihinizi seçin – unutmayın 10 yaşında altındakiler Roblox kullanamaz ve 18 yaşından küçükler ebeveyn kontrolüne sahiptir. Daha sonra kullanıcı adınızı seçin, buraya gerçek adınızı ve soyadınızı yazmayın. Şifrenizi unutmayacağınız ama başkasının da tahmin edemeyeceği bir şifre vermelisiniz. Son olarak cinsiyetinizi seçin ve “Kaydol” diyerek Roblox’u telefon ve tabletinizden de oynamaya başlayabilirsiniz.

DİKKAT: Uygulamaya girer girmez ayarlardan hemen epostanızı ve/ya cep telefonunuzu hesabınıza tanımlayın. Yoksa ileride şifre unutma, hesap çalınma gibi durumlarla karşılaştığınızda sorun yaşarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.