Twitter Hesabı Nasıl Alınır?

Sosyal medyanın en güçlü firmalarından birisi Twitter, kullanıcıları ve farklı yapısıyla oldukça güçlü bir platformdur. Bu yazıda Twitter hesabı nasıl alınır size anlatırken, dikkat etmeniz gerekenleri de belirteceğiz. Böylelikle güvenli bir şekilde hesabınızı kullanabilecek, oluşabilecek bir sorunda hemen hesabınıza erişebilmenizi sağlayabileceksiniz. Kayıt işlemlerini hem bilgisayardan hem de Twitter uygulamasından nasıl yapacağınızı ekran görüntüleri ile sizlerle paylaşacağım.

Twitter Hesabı Nasıl Alınır?

İlk olarak bilgisayardan tarayıcı üzerinden Twitter hesabı nasıl alınır, bunu sizlere detaylı olarak anlatacağım. Kayıt işlemine başlamadan daha önceden kullanmadığınız bir eposta, cep telefonu, Gmail yada Apple hesabınızın olması gerektiğini belirtelim. Burada eposta ile kayıt olmayı anlatacağım ve size de eposta (yada Gmail) ile kayıt olmanızı öneririm. Çünkü telefon numaranız değiştiğinde hesabınıza tekrar ulaşmanız mümkün olmaz. Twitter Kaydol işlemine başlamak için aşağıda yer alan Twitter Hesabı Aç butonuna tıklayın.

Twitter Hesabı Aç

Açılan sayfa twitter giriş sayfasıdır. Burada isterseniz hemen giriş yapmak için “Gmail ile kaydolun”, “Apple ile kaydol” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Burada “Telefon numarası veya e-posta adre…” seçeneğinden ilerleyeceğim.

Karşınıza açılan pencerede “E-posta kullan” yazısına tıklayın. Böylelikle eposta ile kayıt seçeneği açılır. Burada ilk kısımda isim yazıp daha sonra şuan kullandığınız ve erişiminiz olan “e-posta” adresinizi yazıyorsunuz. Daha sonra doğum tarihini seçip “İleri” diyerek bir sonraki adıma geçiyorsunuz.

Bu ekranda “twitter” bilgilendirmesi yapılır, “İleri” diyerek ilerleyin.

Bir sonraki adımda verdiğiniz bilgiler gözükür ve “Kaydol” diyerek Twitter hesabınızı açmış olursunuz.

Bir sonraki adımda sizden epostanıza gönderilen “kodu” girmeniz istenir. Hemen eposta adresinize girerek, epostanıza gelen kodu girmeniz istenir. Burada bazen gelen eposta Spam – Gereksiz – Sosyal Ağ vb klasörlere düşebilir. O yüzden tüm klasörleri kontrol etmeniz gerekir. Eposta 1 dakika içinde gelmiş olur. Aşağıda gelen epostaya bir örnek verilmektedir.

Gelen kodu ise aşağıdaki gibi gelen kutucuğa yazmanız gerekmektedir.

Bir sonraki aşamada şifrenizi belirlemeniz istenir. Burada unutmayacağınız ama güçlü olan bir şifre vermeniz önemlidir. Güçlü şifre tahmin edilmesi zor, içinde büyük-küçük harf, sayı ve karakter içeren bir şifredir. Örnek güçlü bir şifre “Uy20.!21” Şifreniz en az 8 karakter olmalıdır.

Sonraki aşamalar artık hesap özelleştirme ile ilgilidir. İlk olarak fotoğraf eklemenizi ister. Daha sonra “Kişisel Bilgilerin” kısmında kendinizi nasıl tanımladığınız belirtebilirsiniz.

Telefondan Twitter Nasıl Kayıt Olunur?

İlk olarak telefonunuza Twitter uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra uygulamayı açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir. İsterseniz hemen telefonunuzda bulunan Google (gmail) hesabınızla yada Apple kimliğinizle kayıt olabilirsiniz. Eğer kendiniz epostanız ile bir hesap açacaksanız, “Çarpı” işaretinden kapatmanız gereklidir.

“Hesap oluştur” diyerek ilerleyin.

Hesabınızı isterseniz cep telefonu isterseniz eposta ile açabilirsiniz. Ama benim önerim eposta ile açmanızdır. Telefon numaranız değiştiğinde hesaba erişemezsiniz. “Eposta kullan” diyerek aşağıdaki gibi formu doldurabilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra Twitter bilgilendirme ekranı gelecek “ileri” dediğinizde verdiğiniz bilgiler kontrol için size sunulacaktır. “Kaydol” diyerek ilerleyebilirsiniz.

Sonraki aşamada verdiğiniz eposta adresinize “kod” gelecektir. Yukarıda bununla ilgili örnek bulunmaktadır. Kodu girip “ileri” dediğinizde artık hesap ile ilgili işlemler başlayacaktır.

Şifre belirledikten sonra artık hesabınızla ilgili kişisel bilgilerinizi girip, ilgi alanlarınızı seçmeniz istenir. Artık Twitter hesabınız var ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Skype

Skype Nasıl Kurulur?

En eski, en kaliteli ve en kolay görüntülü arama uygulamalarından birisiyle ilgili olan Skype nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir