Hotmail Nasıl Alınır?

Dünyanın en eski ve popüler epostalarından birisi kuşkusuz “Hotmail” servisleridir. Tamamen ücretsiz olarak Hotmail nasıl alınır, Hotmail Eposta alırken nelere dikkat etmeniz gerekir bu yazıda ekran fotolarıyla beraber sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım. Adım adım anlatacağım konuda takıldığınız bir yer olursa yazı altında yer alan yorum kısmından bana her zaman sorularınızı iletebilirsiniz.

Hotmail Nasıl Alınır?

Microsoft’un ücretsiz eposta hizmeti olan Hotmail almak oldukça kolaydır. Siz de aşağıdaki adımları takip ederek hemen bir Hotmail epostası alabilirsiniz. İlk olarak aşağıda yer alan Hotmail Aç butonuna tıklayın.

Açılan sayfa aşağıdaki gibi olacaktır. Burada aşağıda yer alan “Ücretsiz Hesap Oluşturun” yazısına tıklayın.

Karşınıza gelen pencerede hesabımızı yani Hotmail eposta adresimizi belirleyeceğimiz ekran gelecektir. Burada ilk olarak sağ tarafta “outlook.com” yazan yere tıklayın ve aşağı doğru açılan pencerede “Hotmail.com” seçin. Daha sonra ilk kısma eposta adresinizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın. Burada dikkat etmeniz gereken daha önceden alınmamış bir kullanıcı adı seçmeniz gerektiğidir. Eğer daha önceden alınmış bir eposta adresi ise size uyarı verecek ve alabileceğiniz hesap adları ile ilgili öneriler sunacaktır. Mesela ucretsizyardim alındığı için size ucretsizyardim1 alabilirsiniz diyecektir. Unutmayın milyonlarca Hotmail adresi çoktan alınmış durumdadır.

Eposta adresinizi belirledikten sonra bir sonraki adımda sizden bir “parola” belirlemenizi isteyecektir. Dikkat etmeniz gereken unutmayacağınız, ama kolay tahmin edilemez güçlü bir parola belirlemeniz gerektiğidir. Güçlü bir parola sayı, özel karakter (*,?-!@ vb) ve büyük-küçük harf içermelidir. Örnek bir güçlü parola Uy20!*21. gibi olmalıdır. “Gizlilik bilidirimini” okuyup işaretleyerek bir sonraki adıma geçmek için “İleri” tıklayın.

Artık kişisel bilgiler girmenizi isteyen ekranlar gelmeye başlayacak. İlk olarak Adınız-Soyadınızı girmeniz istenir

Sonraki adımda ise sizden doğrum tarihinizi girmeniz istenir. Unutmayın 18 yaşından küçük doğrum tarihinde ebeveyn kontrolü gerekmektedir.

Bir sonraki adımda ise “robot olmadığınızı ispatlamanız” için size yöntemler sunulur. Burada resim yada ses ile bu işlemi yapabilirsiniz. Ses ile doğrulama yapmak daha zordur ama yapmak isterseniz sağ altta yer alan “hoparlör” resmine tıklayın. İleri dediğinizde resim ile doğrulama da sizden belirtilen nesneye tıklamanız istenir. Örnek “resimdeki köpeğe tıklayın” gibi. Köpek olan resme tıkladığınızda Hotmail hesabınız açılmış olacaktır.

 

Dikkat: Kayıt işlemi bittiğinde hesabınızı kurtarmak için gerekli bilgileri hemen girmeniz önemlidir. Eğer şifrenizi unutur yada hesabınızı çaldırırsanız kurtarma epostası yada cep telefonu olmadan hesabınızı geri alamazsınız. O yüzden ilk iş hesap bilgilerinize eposta yada cep telefonunuzu ekleyin. Bunun için hesabınıza girdiğinizde sağ üst köşede profil adınıza tıkladığınızda açılan alt menüde “Microsoft Hesabım” yazısına tıklayın.

Burada açılan sayfada “Güvenlik” yazısına tıkladığınızda aşağıya doğru açılan kısımdan “Ek güvenlik seçenekleri” ne tıklayın.

Önünüze açılan sayfada ikinci eposta adresi yada cep telefonunuzu ekleyebilirsiniz. Benim önerim var olan kullanmakta olduğunuz epostanızı eklemenizdir. Cep telefonu numarası değiştiğinde hesabı geri almak mümkün olmuyor. O yüzden kurtarma epostası çok daha iyi olacaktır.

Kurtarma epostasını girdikten sonra Microsoft tarafından kurtarma epostanıza kod gelecektir. Bu kodu girerek kurtarma epostanızı da eklemiş olursunuz. Ve artık tamamen hesabınız güvenli bir şekilde kullanıma hazırdır.

Hotmail kaydol işlemi yani Hotmail üye olma işlemi aslında bu kadar kolaydır. Adımlarda takıldığınız yada sormak istediklerinizi bana her zaman sorabilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Flickr

Flickr Nasıl Kayıt Olunur?

Yardım yazıları ile ucretsizYardim.com sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.