Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram kullanmak istiyor ama Instagram hesabı nasıl açılır bilmiyorsanız bu yazıda anlatılanları yaparak çok kolay bir şekilde hesabınızı alabilirsiniz. Hesap açarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar sizlere anlatacağım. Böylelikle ileride hesabınızla ilgili herhangi bir sorunda, şifre unutma, hesabın çalınması, kitlenmesi vb durumlarda tekrar erişimde sorun yaşamayacaksınız. Bu nedenle lütfen tüm adımları dikkatlice uygulayın ki ömür boyu sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edin.

Instagram’a kayıt olmak için gerekenler:

İlk olarak Instagram bir mobil (cep telefonu ve tablet) uygulamadır. Bu nedenle kayıt işlemi için sim kartı olan bir tablet yada akıllı telefon istemektedir. Eğer akıllı telefon yada sim kartı olan bir tabletiniz yok ise. Bir yakınınızın ki kullanarak ancak Instagram hesabı açabilirsiniz. Kullanırken ise hem bilgisayardan hem de mobil cihazlardan bu işlemi yapabilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden yada mobil cihaz üzerinden kayıt olsanız da cep telefonu isteyeceğini ve bu numarayı onaylamanızı isteyeceğini unutmayın. Aşağıda ilk olarak masaüstü bir bilgisayardan nasıl Instagram hesabı açılır bu anlatılmaktadır, daha sonra da mobil cihazlarda Instagram Kaydol işlemi detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Instagram Nasıl Yüklenir?

Uygulamaya kayıt olmak için ilk olarak uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Google Play, iOS Market vb indirmek için ilk olarak aşağıda cihazınıza uygun olan butona tıklayın.

Instagram İndir – Android Instagram İndir – iOS

 

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

İndirme bitince ve uygulamayı açınca artık kayıt olmak için işlemler başlayabilirsiniz. Instagram ana sayafasının en altında yer alan “Hesabın yok mu? Kaydol.” yazısına tıklayın. Açılan sayfada, sizden cep telefonu numaranızı girmeniz istenir.

Bir diğer seçenek ise eposta adresi ile kayıt olmaktır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin kullandığınız bir eposta yada cep telefonu yazmanız zorunludur. Çünkü hesabın aktif olabilmesi için epostanıza ve/ya cep telefonuna doğrulama kodu gelecektir. Ayrıca şifre “unutmanız” durumunda başka türlü hesabınızı geri alamazsınız. Eposta yada cep telefonu “doğru” vermek bu nedenle de önemlidir. Benim önerim hep cep telefonunuzu hem de aktif kullandığınız bir eposta adresini hesabınıza tanıtmanızdır. Herhangi bir şekilde cep telefonu numaranız değişir yada eposta adresinize erişemezseniz, hesabınızı kurtarmak için bir alternatifiniz olur.

Gelen ekranda “onay kodu” girmeniz istenir. Burada epostanız yada cep telefonunuza gelen kodu girmeniz gereklidir. Daha önceden epostanız yada cep telefonunuz ile hesap açtıysanız bu onay kodu şarttır.

Bir sonraki aşamada ise artık Instagram hesap bilgilerinizi belirlemeniz istenir. Ad ve Soyad bilginizi girdikten sonra şifrenizi belirleyin. Şifreniz güçlü bir şifre olması ve tahmin edilerek çalınmaması için en az 8 karakter büyük – küçük harf ve rakam içermelidir. Örnek güçlü bir şifre: U20y22!pw

Instagram hesabı kullanabilmek için en az 14 yaşında olmalı ve tüm özelliklerini kullanabilmek için ise 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Buna göre aşağıdaki ekran fotosunda olduğu gibi doğrum tarihinizi seçin.

 

Kullanıcı adı olarak sana aşağıdaki gibi bir öneri verilecektir. Kullanıcı adını istediğin zaman değiştirebilirsin.

Kaydol dedikten sonra artık senin de bir Instagram hesabın vardır. Uygulamanın size eposta adresinde ve cep telefonunda bulunan kişileri “arkadaş” olarak önerebilmesi için izin isteyecektir. Ayrıca Instagram ile Facebook hesaplarınızı eşitleyebilir yada Instagram’ı direk facebook hesabınızla kullanabilirsiniz. Yalnız facebook hesabınız bir nedenden kapatılırsa bu durumda Instagram hesabınızda otomatik olarak kapatılır. Bunu da yine “önermem”. Hesaplarınızı birbirine bağlasanız da her ikisi içinde farklı kullanıcı adı, şifre ve kurtarma epostası bilgileriniz olmalıdır. Her türlü soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorum kısmından benimle iletişime geçebilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Tumblr logo

Tumblr Nasıl Kayıt Olunur?

Sosyal medyaların içinde farklı yapısı ile öne çıkan Tumblr ile ilgili bilmek istediklerinizi bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.