Outlook Nasıl Alınır?

Microsoft’ın eposta uzantılardan birisi olan Outlook ile ilgili olan Outlook nasıl alınır sorusunun cevabını bu yazıda detaylı olarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüleri ile Outlook Kaydol işlemini nelere dikkat etmeniz gerektiğine kadar detaylı olarak sizlere aktaracağım. Her zaman olduğu gibi aklınıza takılan bir şey olduğunda yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Outlook Nasıl Alınır

Microsoft’un Hotmail’den sonra çıkarttığı bir çok eposta uzantısı oldu. Windowslive bunlardan biridir ve en az tutulanıdır. Öyle ki artık bu uzantıda eposta alınamaz. Outlook ise en son çıkan ve insanların tercih ettiği bir uzantı olmuştur. Outlook Eposta Almak için aşağıda yer alan Outlook Kaydol butonuna tıklayın. Açılan sayfada aşağıda “Ücretsiz Hesap Oluşturun” yazısına tıklayın.

Outlook Kaydol

Açılan pencerede epostanızın ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Burada “outlook.com” yada “outlook.com.tr” istediğiniz seçin ve daha sonra eposta adresinizin ne olmasını istiyorsanız onu yazın. Burada dikkat etmeniz gereken daha önceden adınıza eposta alınmışsa, sonuna numara vb eklemeniz gerekebilir. Mesela ucretsizyardim alınmışsa sonuna ucretsizyardim2022 yazabilirsiniz.

ikinci aşamada ise en az 8 karakterli ve güçlü bir “parola” – “şifre” belirlemeniz gereklidir. Örnek güçlü bir şifre: UY2022!.

Sonraki aşamada ise adınızı ve soyadınız yazın. Gerçek bir isim vermeniz ileride hesabınızla ilgili bir sorun olduğunda işinize yarayacaktır.

Doğum tarihiniz 18 yaşın altında olursa ebeveyn denetimi gibi kısıtlamalara sahip olursunuz. Doğum tarihinizi de girdikten sonra “ileri” diyerek bir sonraki aşamaya geçin.

Bir sonraki aşamada “Microsoft” robot olmadığınızı yani hesabı açanın gerçek bir insan olduğunuzu anlamak için doğrulamaya başlamanızı ister.

Doğrulamada aşağıdaki örnekte olduğu gibi resimler içinden belirtilen “öğe” içereni seçmeniz istenir. Örnekte “yılanı seçin” demektedir. Ve sol alt köşede yer alan resmi seçmemiz istenir.

Bu işlemden sonra artık hesabınız tamamen kullanıma hazırdır. Fakat, bence ilk yapmanız gereken hesap ayarlarınıza girerek “kurtarma epostası” eklemenizdir. Böylelikle hesabınızın şifresini unuttuysanız hesabınızı geri almanız kolaylaşır. Aksi takdirde hesabınızı almanız imkansıza yakın olacaktır.

Buna baktınız mı?

Tumblr logo

Tumblr Nasıl Kayıt Olunur?

Sosyal medyaların içinde farklı yapısı ile öne çıkan Tumblr ile ilgili bilmek istediklerinizi bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.