Flickr Nasıl Kayıt Olunur?

Yardım yazıları ile ucretsizYardim.com sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda ülkemizde çok kullanılmasa da tüm dünyada milyonlarca üyesi olan Flickr sitesi hakkında bilgi vereceğim ve Flickr nasıl kayıt olunur detaylı bir şekilde ekran fotoları ile sizlere aktaracağım.

Flickr Nedir? Amatör yada profesyonel fotoğrafçıların çektikleri fotoğrafları sergilediği ve kendi adlarına bu fotoğrafları lisanslayabildikleri bir platform sunmaktadır. Platform ayrıca diğer fotoğrafçıları takip edebilmeyi ve bir sosyal ağ ortamı oluşturmayı da sağlamaktadır. Bu web sitesi şuan 360 derece fotoğrafları, video desteği ve mobil platformları destekleyen uygulamaları ile devasa bir dijital dünyaya dönüşmüştür. Milyarlarca fotoğrafın yüklenmiş olduğu platforma siz de fotoğraflarınız, videolarınızı eklemek isterseniz ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Flickr Nasıl Kayıt Olunur? 

Kayıt işlemi tamamen ücretsiz olup, isterseniz ücretli Pro üyeliğe geçerek reklamlardan kurtulabilir ve ekstra diğer avantajlarından faydalanabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için ilk olarak aşağıda yer alan Flickr Kaydol butonuna tıklayın. Açılan pencere sizi direk “kayıt olma” formuna götürecektir.

Flickr Kaydol

Bu formu aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi doldurmanız gerekmektedir. İlk olarak Ad ve Soyad (first name – last name) doldurmanız gereklidir. Yaşınızı girdikten sonra (unutmayın 18 yaş altı kişiler ebeveyn denetimine tabi olurlar), halen kullandığınız eposta adresinizi yazmalısınız. Bir sonraki aşama “password” kısmına en az “12” karakter olan bir şifre girmeniz istenir. 12 karakter altı şifreler kabul edilmemektedir. Son olarak ise “I’m not a robot” kutucuğuna tıklamalı ve resim seçmeniz istenirse bahsedilen resimleri seçmeniz gerekmektedir. “Sing up” butonuna tıkladığınızda kayıt işlemi bitmiş olacaktır.

Kayıt işlemi bitse de üyeliğiniz aktif edilmez. Üyeliğinizi aktif etmek için verdiğiniz epostaya girmelisiniz. Burada “Spam – Gereksiz – Sosyal” vb tüm klasörleri kontrol edin. Aşağıdaki gibi platformdan gelen eposta adresini bulmalı ve mavi renkle yazılan “Confirm my Flickr account” bağlantısına tıklamanız gereklidir.

Artık platforma eposta ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Platform üzerinde fotoğraf paylaşabilir, beğendiğiniz fotoğrafçıları takip edebilirsiniz.

Flickr Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Fotoğraflarınızı paylaşırken “etiketlemeleri” doğru yapmanız önemlidir. Ayrıca fotoğrafınız belirli bir konu üzerinde ise o gruba eklemeniz de önemlidir. Böylelikle çalışmalarınız çok daha fazla kişiye ulaşabilir.

Flickr ile ilgili bilmek istediklerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından bana sorabilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Tumblr logo

Tumblr Nasıl Kayıt Olunur?

Sosyal medyaların içinde farklı yapısı ile öne çıkan Tumblr ile ilgili bilmek istediklerinizi bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.