Tumblr Nasıl Kayıt Olunur?

Sosyal medyaların içinde farklı yapısı ile öne çıkan Tumblr ile ilgili bilmek istediklerinizi bu yazıda ayrıntılı olarak sizlere aktaracağım. Tumblr nasıl kayıt olunur sorusundan tutun da Tumblr nasıl kullanılır gibi tüm soruların cevabı burada. Eğer sizin farklı bir sorunuz varsa yazı altında yer alan yorum kısmından bana her zaman ulaşabilirsiniz.

Tumblr Nedir? Blog yapısını bilenler için oldukça kolay bir platform diyebiliriz. Platform hikaye, video, resim, müzik vb istediğinizi ekleyerek, istediğiniz konuda blog oluşturmayı sağlamaktadır. Böylelikle hem blog’unuza erişimi kolaylaştırmakta hem de diğer bloglara ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır.

Tumblr Nasıl Kayıt Olunur?

Tamamen ücretsiz olan kayıt olma işlemine başlamak için aşağıda yer alan “Tumblr Kaydol” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Tumblr Kaydol

Açılan sayfada aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir form açılacaktır. Burada Google yada Apple hesabınızla da kayıt olabileceğinizi görebilirsiniz. Ben bunu çok önermem çünkü bu hesaplara erişimde bir sıkıntı yaşadığınızda “tumblr” hesabınıza erişimde de sorun yaşarsınız. Bu nedenle kullandığınız eposta adresinizi yazın ve şifrenizi belirleyin. Burada en önemli nokta “blog” adınızdır. Blog adınızda Türkçe karakter, noktalama işaretleri vb olmaması gerekmemektedir. Mesela Ücretsiz_Yardım blog adı kabul edilmez. “Ü – ı” karakterleri kabul edilmez. Blog adınızı da belirledikten sonra “Kaydol” diyerek ilerleyebilirsiniz.

Gelen ekranda yaşınızı belirtmelisiniz. Unutmayın 18 yaş altı iseniz ebeveyn kontrolü gerekebilir.

Daha sonra sizden nelerle ilgilendiğinizi öğrenmek için kategorileri seçmenizi ister. Burada ilgi alanlarınız belirlediğinizde, size bu konularda bloglar gösterilecektir.

Artık Tumblr’da keşfe çıkarak yeni bloglar keşfedebilirsiniz. Yada kendi bloğunuzu oluşturarak, paylaşım yapabilirsiniz. Onlarca farklı kategoride milyonlarca blog erişiminiz var. Eğlenceli, öğretici ne istiyorsanız bu platformda bulabilirsiniz.

Dikkat: Eposta adresinize Tumblr’dan bir doğrulama epostası gelecektir. Bu doğrulama epostasında yer alan “Evet, benim” butonuna basmalısınız. Eğer böyle bir epostayı gelen kutunuzda göremezseniz Spam – Gereksiz – Sosyal vb klasörleri kontrol etmeyi unutmayın. Gelen eposta aşağıdaki gibi gözükecektir.

Eposta adresinizi doğrulamanız ileride şifrenizi unutmanız yada hesabınızda yaşayacağınız başka bir sorunda hesabınıza tekrar erişmenizi sağlayacak tek yol olacaktır.

Buna baktınız mı?

Flickr

Flickr Nasıl Kayıt Olunur?

Yardım yazıları ile ucretsizYardim.com sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.