Windows 8.1 Orijinal Tüm Sürümler İndir

Tüm sürümlerinin bağlantılarının olduğu bu yazıdan kolayca Windows 8.1 indir. Pro, Home, Single Language gibi Windows sürümleri arasındaki farkları da sizlere sunacağım, böylelikle bilgisayarınıza en uygun olan “iso” dosyasını indirerek bilgisayarınıza kolayca format atabilirsiniz.

Neden Windows 8.1 Orijinal Sürümü İndirmelisiniz?

Değiştirilmiş Windows sürümleri içinde “ne olduğunu” bilmediğiniz işletim sistemi yüklemenize neden olur. Bu sürümlerin içinde “virüs, trojan, key logger (klavye kaydedici), reklam programları vb. birçok zararlı yazılım yada can sıkıcı programlar bulunabilir. Bu nedenle “crack” sitelerinden bunları indirmek oldukça tehlikelidir. Windows kullanırken tüm şifreleriniz, eposta adresleriniz, oyun hesaplarınız hatta banka hesap bilgileriniz çalınabilir. Bu nedenle her zaman indirme bağlantılarında “microsoft.com” olmasına dikkat etmelisiniz.

Windows 8.1 Sürümleri nedir ve hangi sürümü indirmelisiniz?

  • Windows 8.1 : Bu sürüm standart sürümdür. Oyun ve internet için kullanılabilir.
  • Windows 8.1 N: Bu sürüm özelliği eksik olan sürümdür. Eksik olan sürüm Windows Media, Skype, Müzik vb multi medyaların yüklü olarak gelmemektedir. Microsoft’a açılan davalar nedeniyle çıkartılan “eksik” sürümlerdir.
  • Windows 8.1 K: Tıpkı N sürümü gibi önceden yüklenmiş multimedya programları “eksiktir”. Ama bu demek değil ki Skype yüklenemez. Sadece “skype” yüklü gelmez.
  • Windows 8.1 K-N: Tüm multimedya programları “eksiktir”.
  • Windows 8.1 Single Language: Bu sürüm en “hafif” sürümdür. Dil paketi yüklenemez, yani Türkçe kurduysanız Türkçe, İngilizce kurduysanız sadece İngilizce kullanabilirsiniz. Sonradan dil paketi yükleyerek dilini değiştiremezsiniz. Oyun, internet için en iyi sürümdür.
  • Windows 8.1 Pro: İş yeri bilgisayarları içindir. Standart ve Single Language’den farkı disk şifreleme, iş yeri domain katılma, Hyper-v, Grup İlkesi gibi windows iş özellikleri vardır. Ev ve oyun için “gereksiz” birçok özellik barındırdığı için tavsiye edilmez. Daha çok ram ve işlemci tüketir.

Oyun ve internet için Windows 8.1 kullanmak istiyorsanız Single Language yada Standart sürümü indirmenizi öneririm. K- N ve KN sürümünü ise kesinlikle önermiyorum.

Windows 8.1 Pro Nasıl İndirilir? Bahsettiğim gibi oyun ve internet için Pro gereksizdir. Ama iş yeriniz için yüklemek zorundaysanız, Pro artık direk indirilmiyor. İlk olarak Windows 8.1 ile format atarken “pro” seri numarası girilmeli yada normal format attıktan sonra “sürüm yükseltmeye tıklayıp” pro seri numarası girilmelidir. Ancak bu şekilde Windows 8.1 pro yapılabiliyor.

Windows 8 Nasıl İndirilir? Microsoft’un en kötü Windows sürümlerinden birisi olan 8 sürümü artık indirmeye kapalıdır. Yani o kadar kötüydü ki Windows 7 bile indirilebilirken 8.1 indirmesi yoktur.

Windows 8.1 32 Bit mi 64 Bit mi indirmelisiniz? 32 bit ve 64 bit sürümleri bilgisayarın işlemcisinin özelliğine göre değişmektedir. Eğer işlemciniz 64 bit ise 64 bit, eğer 32 bit ise 32 bit indirmeniz gerekir. Eğer işlemciniz kaç bit bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamalısınız. Bilgisayarınız çok eski değil ise işlemciniz 64 bit’dir.

Başlat > Çalıştır > cmd yazın “enter”a basın. Bu komutu wmic cpu get architecture kopyalayın, açılan komut penceresine yapıştırın ve “enter” a basın. Sonuç 0 – 6 -9 gibi bir sayı olacaktır.

  • 0 ise İşlemciniz 32 bit demektir.
  • 6 ise işlemciniz 64 bit AMD markadır.
  • 9 ise işlemciniz 64 bit Intel markadır.

Windows 8.1 Orijinal Sürüm Nasıl İndirilir? İlk olarak aşağıda yer alan Windows 8.1 İndir butonuna tıklayın. Açılan sayfa adres çubuğunda görüldüğü gibi “Microsoft’un” kendi web sitesidir. Burada aşağıya doğru geldiğinizde “Sürümü Seçin” kısmını görürsünüz.

Windows 8.1 İndir

“Sürümü Seçin” tıkladığınızda aşağıya doğru sürümler çıkacaktır. Önerim Windows 8.1 seçin ve “Onayla” butonuna tıklayın. Daha sonra ürün dilini seçin penceresinde de “Türkçe” yi seçin. Son kez “Onayla” butonuna tıklayın.

İndirmek için sürümler hazırlandı. Artık 32 bit yada 64 bit işlemcinize göre “butona” tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz. Dosya boyutu yaklaşık 3.9 GB’dır ve indirme hızı internet bağlantı hızınıza göre 10-30 dakika arası sürecektir. Ekran görüntüsünde de adres kısmında görebileceğiniz gibi “microsoft.com” adresinden indirdiğinizi görebilirsiniz. Yani tamamen orijinal – temiz Windows 8.1 indirmiş olursunuz.

İndirme işlemi bittikten sonra 8.1 iso’sunu USB ye yazarak format istiyorsanız. Rufus ile format usb si nasıl oluşturulur yazımdan faydalanabilirsiniz. Aklınıza takılan her şeyi yorum kısmından bana sorabilirsiniz.

Buna baktınız mı?

iso uzantısı nedir

ISO Dosyası Nedir – Nasıl Açılır?

Bilgisayar ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için ücretsiz yardım yazılarıma devam ediyorum. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir