Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtuber olmak isteyenler için ince detaylarıyla Youtube Kanalı Nasıl Açılır yada ikinci bir Youtube Kanalı nasıl açılır bu yazıda ekran görüntüleri ile aktaracağım. Siz de çekeceğiniz videoları kanalınıza yükleyerek Youtuber olma yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

İlk defa bir kanal açmak istiyorsanız bir Gmail eposta adresi almanız gereklidir. Eğer hesabınız yok ise Gmail Eposta Nasıl Alınır? yazımından faydalanabilirsiniz. Hesabınız var ise hemen youtube’a Gmail hesabınızla giriş yaparak kanalınızı oluşturmak için gerekli adımlara başlayabilirsiniz. Youtube’a girdiğinizde sağ üst köşede hesabınıza tıkladığınızda aşağıya doğru bir menü açılır ve burada “Kanal Oluştur” tıkladığınızda ilk adımı yapmış olursunuz.

Kanalınız için bir fotoğraf yada resim eklemeniz istenir. Resmi – fotoğrafı ekledikten sonra boyutunu ayarlayıp “Bitti” yazısına tıklamanız gerekir.

Daha sonra size kanal resminizin nasıl gözüktüğü gösterilecektir.

Artık kanalınız hazır ve video yükleyebilir duruma gelmiştir. Video yükleyerek kanalınıza abone gelmesini ve videolarınızın izlenmesini beklemelisiniz. Abone ve izlenme konusunda sabırlı olmalısınız. Emin olun, kaliteli ve insanların beğeneceği videolar yaptığınızda kanalınızın abone sayısı artacaktır. Abone sayınız arttıkça da izlenmeniz artacaktır. Önemli olan düzenli olarak video eklemenizdir. Haftada 2-3 video ile başlayarak düzenli video eklemeniz durumunda izlenmeniz artacaktır.

Youtube kanalınız var ve ikinci bir kanal açmak istiyorsanız bu durumda iki seçeneğiniz vardır. Ya yeni bir Gmail ile kanal açabilir yada var olan hesabınızda “ikinci” bir kanal oluşturabilirsiniz. Hesabımda bir kanalınız var ve ikinci bir kanal açmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz. Sağ üst köşede kullanıcınıza tıklamalı açılan menüde “Ayarlar” yazısına tıklamalısınız.

Açılan sayfada “Yeni Kanal Oluştur” dediğinizde, sizden yeni kanalınız için isim isteyecektir. Kanal ismini girdiğinizde yeni kanalınız oluşmuş olacaktır.

Kanalınız oluştuğunda yine profil resmi, banner resmi, video fligranı vb birçok ayar yapabilirsiniz. Artık bu ayarlar tamamen sizin isteğinize göredir. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınız için yorum kısmından benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.