Gmail Çocuk Hesabı Nasıl Açılır?

Teknoloji dünyasında çocuğunuzun tehlikelerden uzak durmasını, sizin gözetiminizde kalmasını istiyorsanız bu yazıyı çok dikkatli bir şekilde okuyarak hareket etmeniz çok önemlidir. Google anne-babanın yani ebeveynlerin çocuklarını zararlı oyunlardan, videolardan vb. korumasını sağlamak için çocuklar için Gmail çocuk hesabı almayı sağlamaktadır. Böylelikle çocuklar kendi yaşlarına uygun içerikleri görüntüleyebilir ve teknoloji dünyasının zararlı olabilecek etkilerinden büyük ölçüde korunabilir.

Gmail Çocuk Hesabı Nasıl Alınır?

Aslında Gmail çocuk hesabı almak, normal bir Gmail epostası açmaktan çok farklı değildir. Yalnız dikkat edilmesi gerekenler var ve bunları özellikle sizlere belirteceğim. Çocuğunuz için Gmail almak için ilk olarak aşağıdaki Gmail Çocuk Hesabı Aç butonuna tıklayın.

Gmail Çocuk Hesabı Aç

Açılan sayfada “Hesap Oluşturun” tıkladığınızda aşağıya doğru bir pencere açılır, burada “Çocuğum için” tıklayarak ilerleyin.

Açılan sayfada size bilgilendirme metni sunulmaktadır. Çocuğunuzun en az 13 yaşına kadar hesabını yönetmenizi sağlamanızı gerektirdi bilgisi verilmektedir. “Evet, devam et” tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

Bir sonraki adımda çocuğunuz için açacağınız hesabın bilgilerini girmeniz istenir. Burada dikkat etmeniz gereken kullanıcı adı daha önceden alınmış ise altta çıkan önerileri de kullanabilirsiniz. Şifre ise hem sizin hem de çocuğunuzun hatırlayabileceği bir şifre olması daha iyi olacaktır. Ama kolay ve başkaları tarafından tahmin edilebilecek bir şifre olmamasına özen gösterin. İçinde büyük-küçük harf, sayı ve bir noktalama işareti yada özel karakter (@ + -) vb olması güvenlik için önemlidir. Bilgileri girdikten sonra “İleri” diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

Sonraki adımda çocuğunuzun doğum gününü ve isterseniz cinsiyet bilgisini girebilirsiniz.

Sonraki ekranda size ait bir eposta yada cep telefonu bilgisini girmeniz istenir. Burada “kendi kullandığınız” epostanızı girmeniz en iyisidir. Telefon numaranız değiştiğinde çocuğunuzun hesabı üzerinde yetkinizi kaybetme riskiniz olur.

Sonraki adım “Google hizmet şartları” vb sözleşmeler ile “Google Gizlilik Politikası” konusunda sizi bilgilendirmek içindir. Bunları okuyarak kabul etmeniz önemlidir. Kutucukları işaretledikten sonra “Kabul Et” diyerek kendi eposta hesabınızı açmanız istenecektir. Hesabınızı açarken cep telefonunuza onay için bağlantı gelebilir yada sms ile gelen kodu girmeniz istenebilir.

Artık hesap açma işlemi tamamlandı, bundan sonra Gmail sizi yapabilecekleriniz konusunda bilgilendirir ve neler yapabileceğinizi size anlatır.

Peki çocuğunuzun hesabında neleri yönetebilirsiniz:

“Ebeveyniniz hesabınızla ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Family Link’i kullanabilir. Bu uygulamayla aşağıdaki türden işlemleri yapabilir:

  • Google Play’den satın almak istediğiniz ürünleri onaylama
  • Android uygulamalarınızı ve cihazlarınızda ne kadar zaman geçirdiğinizi yönetme
  • Android cihazlarınızın nerede olduğunu öğrenme
  • Şifrenizi sıfırlama
  • Hesabınızla kullandığınız Google hizmetlerini takip etme”

Yukarıda belirtilen tüm işlemleri yaparak çocuğunuzun “dijital güvenliğinizi” sağlayabilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Flickr

Flickr Nasıl Kayıt Olunur?

Yardım yazıları ile ucretsizYardim.com sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.