Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Bir facebook hesabınız var ise ve bir facebook sayfası oluşturmak istiyorsanız bu yazıda anlatılanları yapmanız gereklidir. Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur, bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiğini, sayfanızı oluştururken hangi ayarları yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde size anlatacağım. Böylelikle ister şirketiniz ister işletmeniz için bir sayfa oluşturarak tanıtımınızı yapabilirsiniz.

Facebook Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Sayfa açmak için ilk olarak bir facebook hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer bir hesabınız yok ise Facebook Hesabı Nasıl Alınır? yazımdan faydalanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptığınızda sağ üst köşede, profil fotoğrafınızın yanında yer alan “9 noktanın” olduğu Menü tuşuna tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de gözüktüğü gibi bir menü açılacaktır. Burada “Sayfa” yazısına tıklayın.

Şimdi sayfanız için bilgileri girmeniz gerekmektedir. Bir web siteniz, dükkanınız, evcil hayvanınız, yaptığınız resimler vb ne için istiyorsanız sayfa açabilirsiniz. İlk olarak sayfamıza isim veriyoruz, burada ben kendi web sitemin facebook sayfasını oluşturacağım. İkinci aşama “kategori” aşamasıdır ve burada sayfanıza ne kadar yakın olan kategoriyi bulursanız o kadar iyi olur. Ayrıca birden fazla kategori seçebilirsiniz. Açıklama kısmında ise sayfanızın amacını yazabilirsiniz. Ayrıca açıklama kısmına istediğin bilgileri de girebilirsiniz. Daha sonra “Sayfa Oluştur” butonuna tıklayın.

Sayfa oluştur tıkladığında sayfanız oluşturulur ve özelleştirme yapmanız istenir. Burada aşağıda ki gibi “profil fotoğrafı” – “kapak fotoğrafı” ekleyebilirsiniz. Ekleme işleminiz bittiğinde ise “Kaydet” demeniz yeterlidir.

Artık sayfanız tamamen oluşmuş durumdadır. Yine sayfanız üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz ve artık sayfanızda paylaşım da yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızı sayfanızı beğenmeye davet edebilirsiniz. Gönderi yayınlayabilir, çalışma saatlerini, haritada adresinizi, web sitenizin bağlantısını vb bilgileri de yine girebilirsiniz.

Sayfanıza beğeni almak için ilk olarak arkadaşlarınızı davet edin. Daha sonra onlardan paylaşımlarınızı beğenmelerini ve paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Beğeni hilesi vb yapmanızı önermem, çünkü sayfanızın ve facebook hesabınızın tamamen kapanmasına neden olabilirsiniz. Bu da kaş yapayım derken göz çıkartmak olacaktır. Beğeni için acele etmeyin, sayfanıza güvenin emin olun bir müddet sonra beğeniniz artacaktır. İsterseniz düşün bütçe ile sayfanız için facebook üzerinden reklam alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir