Pinterest Nasıl Kayıt Olunur?

En eğlenceli sosyal medya platformu Pinterest nasıl kayıt olunur yardım yazımla sizlerle buluşturmaya, kaydolurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve platformun özelliklerini anlatacağım. Ülkemizde çok kullanıcısı olmasa da tüm dünyada oldukça beğenilen, uygulaması da olan oldukça öğretici, eğlenceli ve zevkli bir mecradır.

Pinterest Nedir? Pin adı verilen gönderileri ekleyerek, kendinize notlar alabilir, yorum yapabilir ve ilgi alanlarınıza göre yeni Pin’leri bulabilirsiniz. Instagram’dan farklı olarak kişileri takip etmek yerine “konuları” takip etmek daha önemlidir. Bu nedenle daha çok kişiye erişebilir, daha çok ilgili alanlarınızda gönderi görebilirsiniz. Hani dolaşmaya başladığınızda zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığınız bir platformdur.

Pinterest Nasıl Kayıt Olunur? İşleme başlamak için aşağıda yer alan Pinterest Kaydol butonuna tıklayın. Açılan sayfa Pinterest’in ana sayfasıdır. Burada “sağ üst köşede” yer alan “Kaydol” butonuna basın. Önünüze üyelik formu açılacaktır.

Pinterest Kaydol

Açılan üyelik formunda da görebileceğiniz gibi isterseniz var olan Google yada Facebook hesabınızla hemen kayıt işleminizi yapabilirsiniz. Ama benin çok önermediğim bir durumdur. Çünkü Facebook yada Google hesabınıza bir şey olduğunda hesabınıza giriş yapamazsınız. Bu nedenle üyeliği eposta ile açmanızı öneririm. Bunun için ilk olarak eposta adresinizi yazmalısınız. Daha sonra kendinize unutmayacağınız ama güçlü bir şifre belirleyin. Şifrenizin en az 8 karakter büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter içermesi güvenliğiniz açısından önemlidir. “Devam et” butonuna tıklayın.

Artık Pinterest hesabınız açılmış durumdadır. Burada artık “İleri” diyerek hesabınızda kişisel bilgilerinizi vermeniz istenmektedir.

Bir sonraki aşamada cinsiyet bilginizi vermeniz istenir

Ülke ve dil seçeneğini yine kendi isteğinize göre ayarlayabilir yada direk “ileri” diyerek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Artık Pinterest’in ne olduğunu anlamanızı da sağlayacak ekrana geldik. Burada “ilgi alanlarınızı” seçin, böylelikle ilgi alanlarınızla ilgili “pin”leri görebilirsiniz.

Son olarak Pinterest’i cep telefonu yada tabletinizden de kullanmak için verilen bağlantıları kullanabilirsiniz.Hes

Hesabınız tamamlandı ve artık ilgi alanlarınıza göre “pin”ler göreceğiniz sayfa açılmış oldu. Pinterest kayıt olma ve kullanımı ile ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için yazı altında yer alan yorum kısmından benimle iletişime geçebilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Skype

Skype Nasıl Kurulur?

En eski, en kaliteli ve en kolay görüntülü arama uygulamalarından birisiyle ilgili olan Skype nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir