Facebook Hesabı Nasıl Alınır?

Sosyal medyanın ilk geniş çaplı, tüm dünyaya yayılan Facebook hesabı almak için yapmanız gerekenleri ayrıntılı olarak bu yazıda, ekran fotoları ile sizlere anlatacağım. Facebook hesabı nasıl açılır bilmiyor olabilirsiniz, burada işte bu sorununuza detaylı bir şekilde cevap vereceğim. Ayrıca hesabı açarken dikkat etmeniz gerekenleri de belirteceğim ki Facebook kullanırken sorun yaşamayın.

Facebook Hesabı Nasıl Alınır?

Facebook hesabı almak için daha önceden facebook hesabı açmak için kullanmadığınız bir eposta yada cep telefonu gereklidir. Eposta olması çok daha önemlidir, çünkü ileride hesabınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda sorunu çözmek için çok işinize yarayacaktır. Eğer böyle bir eposta adresiniz yok ise web sitemde Gmail, Hotmail, Yahoo vb birçok farklı eposta adresi nasıl alınır anlatılmaktadır.

Hesap açmak için ilk olarak aşağıda yer alan Facebook Hesabı Aç butonuna tıklayın.

Facebook Hesabı Aç

Açılan sayfada aşağıdaki ekran fotosunda da görülen “Yeni Hesap Oluştur” butonuna tıklayın.

Açılır pencerede gelen formu doldurmanız istenir. Adınızı ve soyadınızı “gerçek” yazmanız önemlidir, aksi takdirde hesabınız kapatılabilir ve bir daha geri açamazsınız. Kullandığınız bir eposta adresi vermelisiniz, çünkü hesabınız için bir doğrulama epostası gelecektir. O kodu “Kaydol” butonuna bastıktan sonra yönlendirilen sayfada girmeniz gerekir. Şifreniz güçlü olması için en az 8 karakter, büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter (*,.?! vb) içermelidir. Doğum tarihiniz 15 yaştan az ise ebeveyn onayına ihtiyaç duyulmaktadır. Doğum tarihinizi belirttikten sonra cinsiyetinizi belirtip “Kaydol” demeniz yeterlidir. Artık bir “facebook” hesabınız var.

Hesabınız açılsa da birkaç işlem daha gerekmektedir. İlki verdiğiniz epostaya gelen kodu facebook’a girdiğinizde karşınıza gelen ekrana girmeniz gerekmektedir. Aşağıda ekran görüntüsü epostaya gelen “onay” kodu epostasıdır. Burada onay kodu “17634” dür. Bunu facebook sizden isteyecektir.

Onay kodunu girdikten sonra facebook sizden arkadaşlarınızı bulmanız için fotoğrafınızı yüklemenizi, eposta hesabınıza erişerek oradan arkadaşlarınızın epostalarını kontrol ederek, arkadaşlarınızın hesaplarını bulmanıza yardımcı olur. Böylelikle facebook hesabınızı aktif bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Facebook hesabı açmak ve almak işte bu kadar kolay. Takıldığınız bir adım yada yaşadığınız bir sorunu aşağıda yer alan yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Flickr

Flickr Nasıl Kayıt Olunur?

Yardım yazıları ile ucretsizYardim.com sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.