Gmail Eposta Nasıl Alınır?

Dijital dünyada herkesin artık en az “1” tane eposta adresi olmak zorunda. İşte bu yazıda sizlere en çok tercih edilen ve tamamen ücretsiz olan Gmail eposta nasıl alınır bunu detaylı bir şekilde anlatacağım. Ekran fotoları ile anlatılan bu yardım yazısında takıldığınız bir adım olursa hemen yazı altında yer alan yorum kısmından benimle irtibata geçebilirsiniz.

İster ilk eposta adresiniz olsun, isterse yeni bir tane daha eposta adresi açmak isterseniz yapmanız gereken aşağıda yer alan Gmail Eposta Açma butonuna tıklayın. Açılan sayfa aşağıdaki gibi olacaktır. Burada açılan sayfada “Hesap Oluştur” diyerek, “Kendim için” tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Bir sonraki adımda kişisel bilgilerinizi girmeniz istenir. İlk olarak Ad ve Soyad bilgilerinizi girmelisiniz. Daha sonra eposta adresiniz olacak olan “Kullanıcı adı” kısmını doldurun. Burada daha önceden alınmış bir eposta ise sizi uyarır ve hemen altta “Kullanılabilir” diyerek alabileceğiniz kullanıcı adlarını size önerir. ucretsizyardim kullanıcı adı alındığı için sonuna 2021 koyarak kullanılmayan bir kullanıcı adı ve eposta adresi almış oldum. Daha sonra form sizden bir şifre belirlemenizi isteyecektir. Burada en 8 karakterli güçlü bir şifre vermeniz istenir. Güçlü bir şifre içinde büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter içerir. Örnek bir güçlü şifre: Uy20*21! şeklindedir. Bir sonraki adım için “İleri” butonuna tıklayın.

Google sizden cep telefonu ve “kurtarma epostası” bilgilerini eğer hesabınızın şifresini unutursanız yada hesabınız çalınırsa geri almanız için ister. DİKKAT, şifrenizi unutursanız ve hesabınızda cep telefonu yada eposta yoksa, hesabınızı bir daha “geri alamazsınız.” Bu nedenle telefonunuzu yada daha önceden kullandığınız bir eposta bilgisini mutlaka giriniz. Doğum tarihiniz 18 yaşından küçük ise bazı özellikleri kullanamazsınız. Son olarak cinsiyetinizi seçerek “İlerle” butonu ile bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Google’ın hizmet politikası, gizlilik politikası ve kullanım şartları bu yazıda sizlere sunulmaktadır. Eposta hizmeti tamamen ücretsizdir, fakat kurallara aykırı kullanırsanız Google epostanızı  geçici yada kalıcı olarak kapatabilir. Bu nedenle Hizmet Şartlarını okumanızda fayda vardır. Sayfanın sonunda “Kabul Ediyorum” dediğinizde artık bir Gmail açmış olursunuz.

Gmail almak işte bu kadar kolaydır. Yazıda belirtilen önemli konulara, özellikle kurtarma epostası yada cep telefonu vermeye dikkat edin. İleride şifrenizi unuttuğunuzda hesabınıza ancak bu bilgiler varsa ulaşabilirsiniz. Başka bir Ücretsiz Yardım yazısında görüşmek üzere…

Buna baktınız mı?

Skype

Skype Nasıl Kurulur?

En eski, en kaliteli ve en kolay görüntülü arama uygulamalarından birisiyle ilgili olan Skype nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir