Skype Nasıl Kurulur?

En eski, en kaliteli ve en kolay görüntülü arama uygulamalarından birisiyle ilgili olan Skype nasıl indirilir, Skype nasıl kurulur, Skype hesabı nasıl açılır gibi aklınıza gelebilecek her türlü sorunuza bu yazıda ayrıntılı olarak cevap vereceğim. Öyle ki yazıyı bitirdiğinizde isterseniz bilgisayarınızdan isterseniz telefonunuzdan hemen Skype ile arama yapabileceksiniz.

Skype hesabı nasıl açılır? Microsoft firması Skype programını 2011 yılında 8.5 milyar dolar ödeyerek satın aldı. O günden bu yana artık bir Microsoft eposta adresinizin olması Skype hesabınızın da olması anlamına gelmektedir. Yani Hotmail, Outlook gibi bir Microsoft eposta adresiniz var ise otomatik olarak bir Skype hesabınız da var demektir. Eğer bir Microsoft hesabınız yok ise Hotmail Epostası Nasıl Alınır yardım yazımdan faydalanarak hemen kendinize bir eposta alarak Skype hesabınızı açabilirsiniz.

Skype İndirme ve Kurulum

Son dürüm Skype’ı ister bilgisayarınıza ister cep telefonunuza aşağıdaki Skype İndir bağlantısına tıklayarak indirebilirsiniz.

Skype İndir

Açılan sayfada gözüktüğü gibi masaüstü bilgisayarlarınız Windows, Mac OS X ve Linux için sürümler bulunmaktadır. Ayrıca cep telefonunda Android ve iOS işletim sistemleri için uygulaması da mevcuttur. Bu yazıda Windows bilgisayar için indirip nasıl kuracağınızı anlatacağım. ” Windows için Skype’ı edinin” yazısına tıklayarak bilgisayarınıza indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Skype bilgisayar için sistem gereksinimleri tablosu aşağıdaki gibidir.

Windows Masaüstü

Sürüm Windows 8.1 veya üzeri
İşlemci En az çift çekirdekli 1,5 GHz
RAM En az 2 GB
Ek yazılım

DirectX v9.0 veya üzeri

Skype Nasıl Kurulur? Sisteminiz gereksinimleri karşılıyor ve indirme işleminiz bittiyse, indirilen kurulum programına iki kez tıklayarak çalıştırın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. “Kurun” butonuna tıklayın.

Bilgisayarınızın hızına göre kurulum 1-2 dakika sürecektir.

Kurulum bittiğinde ise karşınıza aşağıdaki gibi Skype giriş ekranı gelecektir. Burada “Başlayalım” butonuna tıklamalısınız.

Bir sonraki pencerede ise Skype hesabınız (Microsoft hesabınız) ile sisteme giriş yapmalısınız. Bunun için “Oturum açın veya hesap oluşturun” tuşuna tıklayın. İsterseniz burada yeni bir hesap açabilir yada var olan hesabınız ile direk kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konu hakkında merak ettiğiniz, takıldığınız adımlar gibi aklınıza gelen her konuda benden yardım isteyebilirsiniz. Bunun için ise aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Buna baktınız mı?

Winrar Logo

Winrar İndir ve Kur

Bilgisayar dünyasının en çok indirilen ve kullanılan programlarından birisi olan Winrar’ın son sürümünü edinmek için …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir