Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

En popüler mesajlaşma ve sosyal medya platformlarından birisi olan Snapchat hesabı nasıl açılır, nasıl kullanılır, nelere dikkat etmelisiniz tüm bu bilgileri bu yazıda sizlere ekran görüntüleri ile detaylı bir şekilde anlatacağım. Ayrıntılı olarak verilen izinlerin ne yaptığını, neler yapabileceği gibi güvenliğinizi nasıl sağlamanız gerektiğini de yine burada öğrenebileceksiniz.

Snapchat Nedir? En çok kullanılan sosyal platformlardan birisidir. Özellikle yeni insanlarla tanışmak, arkadaşlarınızla haberleşmek için kullanabileceğiniz uygulamanın en önemli farklılığı “Snap” denilen mesajlarınızı, görüldükten sonra otomatik silinmesini sağlamasıdır. Ayrıca Snap oluştururken sunduğu görsel efektlerle eğlenceli ve komik fotoğraflar yapılabilmesidir. Tabi bunun dışında platform daha birçok özellik sunmaktadır. Oyun oynayabilir, hikaye paylaşabilir, haritadan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Açılır?

Uygulamanın otomatik “snap” silme özelliğinden bahsetmiştik, bu özellik sadece telefona yüklediğiniz Snapchat uygulaması sayesinde olabilir. Bu yüzden Snapchat “bilgisayarda kullanılamaz”. Tabi ki Snachat’i bilgisayarda kullanmayı deneyebilirsiniz, ama en büyük sorun tespit edilirseniz “hesabınız kapatılacaktır.” Bu yüzden ilk olarak uygulamayı telefonunuza yüklemelisiniz. Ve daha sonra uygulama açıldığında aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşırsınız. Burada “Kaydol” butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Bir sonraki aşamada “kayıt” işlemini kolaylaştırmak için verilmesi gereken izinler konusunda bilgi veriliyor. Burada verilen izinlerin tehlikeli mi olduğunu düşünebilirsiniz? Evet, her uygulamaya verilen izin kişisel bilgilerinize erişim için tehlike oluşturmaktadır. Ama sosyal ağ kullanıyorsanız bunları göze almanız gerektiğini de bilmelisiniz.

İlk izin Snapchat uygulaması kullanan arkadaşlarınızı “bulmanız” için gereklidir. Diğer türlü her arkadaşınızın kullanıcı adını bilmeniz yada hepsini tek tek eklemeniz gerekir.

Burada telefon numaranızı doğrulamak için gerekli olan kod geldiğinde otomatik olarak yazılması vb nedenlerle izin istenmektedir.

Artık kişisel bilgilerinizi isteme aşamasına gelindi. İlk olarak Adınız ve Soyadı bilginizi girin. “Kaydol ve Kabul Et” diyerek “Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Şartları” onaylamış olursunuz.

Doğum gününüzü seçerken 18 yaş altının ebeveyn kontrolü gerektireceğini unutmayın.

Uygulamayı açarken yada arkadaşlarınızın sizi bulmasını sağlayacak olan “Kullanıcı adınızı” belirlemeniz gerekmektedir.

Bu adımda ise en az 8 karakterli güçlü bir şifre vermeniz istenir.

Bu aşamada ise ileride hesabınızla ilgili bir problem olduğunda, telefon numaranızı değiştirdiğinizde hesabınıza girebilmeniz için bir eposta adresi girmeniz istenir. Halen kullanmakta olduğunuz bir eposta girmelisiniz.

Sonraki aşamada cep telefonunuzu girmeniz istenir. TR +90 seçili şekilde cep telefonunuzu başında “0” olmadan yazmalısınız.

Eğer yazının başında anlatılan izinleri verdiyseniz SMS (kısa mesaj) olarak gelen mesaj otomatik olarak girilir. Eğer izin vermediyseniz bu işlemi el ile yapmanız gerekir.

Artık kayıt olma işlemi tamamen bitmiş durumdadır. Artık arkadaşlarınızı ekleyebilir ve ilk “snap”lerinizi gönderebilirsiniz.

Dikkat: Eposta adresinizi girmediyseniz hemen hesabınıza girin. Eposta hesabınızı girdiyseniz ise “doğrulamayı” yapmanız iyi olur. Verdiğiniz epostaya girdiğinizde ise aşağıdaki gibi “e-postayı onayla” yazısı olan bir eposta almış olacaksınız. Bu yazıya tıklayarak epostanızı da Snapchat hesabınıza eklemiş olursunuz.

 

Buna baktınız mı?

1000Kitap Hesabı Nasıl Açılır

1000Kitap Nasıl Kayıt Olunur?

Kişisel olarak en çok beğendiğim, en faydalı bulduğum sosyal ağ kesinlikle 1000Kitap sitesi ve uygulamasıdır. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir