Winrar İndir ve Kur

Bilgisayar dünyasının en çok indirilen ve kullanılan programlarından birisi olan Winrar’ın son sürümünü edinmek için Winrar indir.  Kurmak için ise bu yazıda anlatılanları yapmanız yeterli olacaktır. Hem indirirken hem de kurarken “dikkat etmeniz” gerekenleri de bu yazıda sizlere detaylı bir şekilde anlatacağım.

Winrar İndir

Bilgisayarınızın işletim sistemi 32 Bit ise 32 Bit winrar indirmeniz, 64 Bit ise 64 Bit indirmeniz en iyisidir. Performans açısından ve kullanım açısından size kolaylık sağlayacaktır. Eğer Windows’unuz kaç bit bilmiyorsanız Bilgisayarıma sağ tıklayın ve özelliklerine gelin, orada “Sistem türü” kısmında bu bilgi verilir. Programı indirmek için aşağıdaki Winrar İndir butonuna tıklayın. Açılan sayfa winrar’ın kendi orijinal web sitesindeki “download” sayfasıdır.

Açılan sayfada (en aşağıya indiğinizde) “Localized WinRAR versions” kısmı altındaki “Turkish (32 bit)” yada “Turkish (64 bit)” yazılarına tıkladığınızda program otomatik olarak inmeye başlar. Hemen hemen her ay yeni bir sürümü çıktığı için en son sürümü indirmek için en iyi yol bu şekildedir. “Exe” olduğu için Chrome’dan indiriyorsanız “Sakla” diyerek indirmeyi başlatmanız gerekir.

Program boyutu 3.5 MB civarıdır ve bu nedenle birkaç saniye içinde indirme işlemi tamamlanır. Kurmak için ise iki kez tıklayarak programı çalıştırmalısınız. Açılan sayfada “Yükle” diyerek kurulumu başlatabilirsiniz.

Saniyeler içinde yükleme bitecek ve aşağıdaki ekran görüntüsü gelecektir. Burada “winrar” ın açabileceği uzantılar listelenmiştir. Listede gözüktüğü gibi “rar, zip, 7z, arj, bz2, cab, gz, lz, lzh, tar, uue, xz, z, zipx” uzantılı dosyaları winrar ile açabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Tamam diyerek bir sonraki aşamaya geçin.

Burada ise kurulum nereye yapıldığı ve program ile ilgili bilgilerin verildiği ekran gelir. Burada “yardımı oku” diyerek program hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Yardımı Oku kısmını sizler için translate kullanarak çevirip yazıya ekledim.

Winrar Nedir?

WinRAR, RAR arşivlemenin Windows sürümüdür – arşiv dosyaları oluşturmanıza, yönetmenize ve kontrol etmenize olanak tanıyan bir programdır. Windows, Linux, FreeBSD, macOS için RAR sürümleri vardır.

  • WinRAR özellikleri RAR ve ZIP 2.0 arşivlerinin tam desteği;
  • Gelişmiş, orijinal sıkıştırma algoritması;
  • Sürükle ve bırak özelliği ve sihirbazı içeren kabuk ara yüzü barındırır;
  • Komut satırı ara yüzü; RAR olmayan arşivler (7Z, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZ, LZH, TAR, UUE, XZ, Z, 001 ve çeşitli ZIPX türleri) yönetimi;
  • Varsayılan veya isteğe bağlı SFX modüllerini kullanarak kendi kendine açılan arşivlerin oluşturulması;
  • Özellikle çok sayıda küçük, benzer dosyayı paketlerken, daha yaygın yöntemlere göre sıkıştırma oranını %10 – %50 artırabilen katı arşivleme;
  • Fiziksel olarak zarar görmüş arşivlerin kurtarılması; Dosya adlarında Unicode desteği; Şifreleme, arşiv yorumları, hata günlüğü vb. gibi diğer özellikleri de bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.