Yahoo Eposta Nasıl Alınır?

Yeni bilgisayar kullanıcıları çok bilmese de en eski ücretsiz eposta hizmetlerinden birisini veren Yahoo eposta nasıl alınır, bu yazıda sizlere anlatılmaktadır. Şöyle bir bilgi versem bir çok insan şaşırabilir. Gmail’den yıllar önce Yahoo Eposta vardı. Hatta Google arama yerine Yahoo arama kullanılırdı. İşte bu kadar eski ve ünlü bir şirket olan Yahoo’dan da bir eposta adresiniz olmasını isterseniz bu yazıyı dikkatlice takip edebilirsiniz.

Yahoo Eposta Nasıl Alınır?

Siz de Yahoo eposta adresi açmak istiyorsanız ilk olarak aşağıda yer alan “Yahoo Eposta Al” butonuna tıklayın. Açılan sayfada “sağ” üst köşede “Kaydol” butonuna tıklayın.

Yahoo Eposta Al

Karşınıza açılan pencerede aşağıdaki ekrandaki gibi bilgilerinizi girmeniz istenir. İlk olarak Ad ve Soyadınızı girin. Daha sonra eposta adresiniz de olacak olan kullanıcı adınızı yazın. Eğer daha önceden alınmış bir eposta ise size uyarı verecektir. Bu durumda epostanızın sonuna bir sayı vb koyabilirsiniz. Örnek ucretsizyardim1 gibi. Daha sonra şifrenizi yazmalısınız. Şifreniz en az 8 karakterli olmalı, içinde büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter (!.,?%@ vb) kullanmalısınız. Daha sonra cep telefonunuzu yazmalısınız. Doğum tarihini 18 yaş altında olursa ebeveyn kontrolü gerekecektir. Doğum tarihi ve cinsiyet bilgilerinizi de girdikten sonra “Devam” diyerek bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Bir sonraki aşamada cep telefonunuza kod gönderme ekranı gelecek. Eğer cep telefonunuzu doğru vermezseniz hesabınızı açamazsınız.

Kodu girdikten sonra “doğrula” dediğinizde, hesabınız oluşturulmaya başlayacaktır. Bir müddet beklemeniz gerekli.

Ve artık Yahoo hesabınız aktif olmuş durumdadır. Bir öneri olarak Yahoo hesap ayarlarından bir kurtarma epostası ekleyin. Böylelikle şifrenizi unutmanız ve/ya cep telefonu numaranızın değişmesi durumunda hesabınıza girebilmek için ikinci bir yönteminiz olur.

Yahoo Türkçe olarak kullanılabilmektedir, ayrıca cep telefonunuza eposta olarak da ekleyebilirsiniz. Yani cep telefonunuzdan da eposta alıp gönderebilirsiniz. Peki neden Yahoo eposta tercih edersiniz? Ben açıkça biraz “karizması” olduğunu düşünüyorum. Herkesin Hotmail, Gmail gibi eposta adresi varken, sizin Yahoo eposta adresiniz olması özellikle iş ile ilgili başvurularda ekstra bir dikkat çeker. Ayrıca Hotmail, Gmail de adınız ve soyadınız ile eposta almanız çok zor, çünkü çok fazla Türk kullanıcı var. Ama Yahoo Türkiye’de çok bilinmedi için kendi adınız ve soyadınız ile eposta alma şansınız var.

Buna baktınız mı?

Flickr

Flickr Nasıl Kayıt Olunur?

Yardım yazıları ile ucretsizYardim.com sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.